Главная → Корисні і чудові властивості круп’-яних виробів

Корисні і чудові властивості круп’-яних виробів

3344Крупа — усьому голова! Зерно круп’яних культур багато вуглеводами (серед яких на першому місці — крохмаль), білком, вітамінами, різними мінеральними речовинами, в тому числі мікроелементами.

Гречана крупа
У ній є і повноцінні білки, і трохи жирів. Кальцій, магній, фосфор присутні в достатній кількості, а залоза не менше, ніж у м’ясі або рибі.

Вівсяна крупа
По своїх достоїнствах ровня гречці. Овес містить волокно, а в вівсяних висівках його більше, ніж в цілісному вівсі. Це знижує рівень холестерину в крові.

Рис
Вживання рису і фруктів сприяє зниженню кров’яного тиску, тому що ці продукти не містять натрій. Особливо гарний коричневий рис (неочищений), так як він містить всі види волокон (розчинні і нерозчинні) і поживні речовини, якими природа обдарувала зернові.

Манна крупа
Манна крупа — незамінний продукт в харчуванні желудочніков і дистрофіків. Манна каша з неї засвоюється повністю.

Зародки пшениці і пшеничні висівки
Джерело вітамінів і мінералів — зародки пшениці. Зародки у великій мірі є джерелом вітамінів В і Е, а також протеїну. Досить з’їсти одну столову ложку (25 ккал) пшеничних зародків, щоб задовольнити потребу організму в протеїні. Чверть чашки зародків містить 8 грамів протеїну. Пшеничні зародки володіють чудодійною силою. Вони регулюють роботу шлунка, допомагають хворому серцю, поставляють організму «біологічно живі» вітаміни, рослинний білок. Пшеничні висівки тримають перше місце за змістом волокна (в одній чверті чашки висівок — 60 ккал). У висівках багато волокон, заліза, калію, майже відсутня натрій. Вони багаті на вітамін В і протеїном.

Пшоно
Пшоно (крупа з проса) малокалорійно. Просо містить волокно і овочевий протеїн. Крім того, в ньому багато калію, магнію. Воно багатшими залізом, ніж рис і овес. Пшоно корисно не всім. Воно шкідливо для тих, хто страждає гастритами з підвищеною кислотністю. Розварюючись, просо збільшується в шість-сім разів.

Ячмінь
Найбільше зерно — ячмінь. Ця крупа — комора рослинного білка, амінокислоти білків знаходяться в співвідношенні, надзвичайно сприятливому для людини. У перловці багато клітковини і протеїну, немає натрію, тому вона і не викликає зайвої повноти.

Но прежде чем учится чему либо в готовке пище, разберитесь с тем в чём можно готовить. Особенности сковородки вок читайте на Хозяйке там всё про неё написано. Вообще классный сайт, на котором много тематического есть.