Главная → Ханука —- свято вогнів. Що їдять на Хануку?

Ханука —- свято вогнів. Що їдять на Хануку?

3282Ханука — іудейське свято вогнів. Він традиційно починається 25-го числа місяця кіслеві за єврейським календарем. Цього року перший день Хануки випав на 21 грудня, тобто на сьогодні.

Коріння цього свята сягають далеко в 175 століття до н.е. Коли до влади прийшов Антіох Епіфан, який прославився жорстокими методами еллінізації всього негрецького населення, і євреїв зокрема. Тора була під забороною, а дотримання єврейських традицій і канонів стало серйозним злочином. Антіох перейменував Єрусалим, давши йому своє ім’я, а храм був розграбований.

В Іудеї почалося повстання. Ватажок повстанців — Єгуда Маккавей розумів, що його армія нечисленна і погано озброєна, тому намагався уникати відкритого протистояння. Ведучи диверсійну вону, повстанці нападали на окремі загони греків і здобували одну перемогу за іншою. Минуло три роки, і армія грецьких завойовників була витіснена за межі країни, і Єрусалим був звільнений.

За доданню, коли євреї піднялися на храмову гору, вони знайшли невелику кількість масла, його вистачило б лише на один день підтримки вогню. Однак сталося диво — вогонь у менорі горів рівно вісім днів. Цього вистачило, щоб приготувати нове масло для ритуалу освячення храму.

У пам’ять про це чудо, в Хануку запалюють свічки. У перший день — одну свічку, у другий — дві і так далі, аж до восьми. Для цього використовується спеціальний церемоніальний підсвічник — ханукію.

Така історія Хануки. Але нам цікаво, які страви прийнято їсти в ці святкові дні.

На Хануку прийнято подавати страви, що готуються на рослинному маслі, такі як «латкес» — оладки з картоплі. В Ізраїлі одним з найпопулярніших ханукальних страв є «суфганіот» — солодкі ніжні пончики з повидлом. Крім того, у дні Хануки також прийнято їсти молочні страви — з сиру і сиру.

Если вы много готовите на своей кухне, тогда могу вам дать классный совет. Сейчас, просто таки отменный интернет-магазин фильтров предлагает самое разное оборудование. Заходите к ним, покупайте фильтры, и тогда у вас точно будет самая чистая вода.