Главная → Чим відрізняється голод від апетиту

Чим відрізняється голод від апетиту

Наше здоров'я і фігура залежать не тільки від якості і кількості їжі, але і від того, коли саме і в яких умовах ми їмо.

Дуже часто ми приймаємо їжу тоді, коли встигаємо по роботі або коли вже відриваємося по повній в гостях на свята. Але ці ситуації не завжди виявляються для оптимального поглинання їжі організмом. Це схоже на те, як вас би примусили працювати на годину ночі, коли єдине, про що ви мрієте — це спати.

Також і наша травна система буває не готова до засвоєння.

Якщо у вас не виходить спокійно поїсти, то краще взагалі відмовитися від прийому їжі, ніж утрамбувати себе їжею, яка ніколи толком переварена не буде.

Які ситуації вважаються найбільш придатними для прийому їжі? В першу чергу, давайте згадаємо про те, що наші організми відчувають потребу в їжі тільки для підтримки в нормі основних фізіологічних функцій, а вже потім для задоволення під час насичення. Швидше, задоволення під час прийому їжі ми відчуваємо як індикатор того, що харчуємося смачною і корисною їжею.

Чим відрізняється голод від апетиту

Виходячи з усього вищесказаного, варто пам'ятати про те, що харчуватися варто тільки при відчутті голоду. Більш докладно про це в статті чому важливі перерви для відпочинку і харчування. Якщо такого відчуття немає, то й потреби в прийомі їжі теж немає.

Здавалося б, просте правило, якому, якщо слідувати, завжди можна залишатися енергійним, здоровим і сильним, але далеко не все так просто.

Відчуття голоду для нас — це вже не тільки відчуття фізичного голоду, але і психологічного апетиту.

Якщо ви звикли їсти після роботи, навіть якщо не відчуваєте гострої необхідності в прийомі їжі, то все одно повечеряти, бо це увійшло в звичку. А на природі, коли довкола вже розносяться запахи шашлику? Тут і не хочеш їсти, все одно співаєш.

Тому наш голод вже давно не є єдиним індикатором, вірніше, сильно зіпсованим індикатором.

У такому випадку, що собою являє апетит?

Апетит — це наша звичка, яка формується за принципом вироблення умовних рефлексів у собаки Павлова. Наприклад, ви можете захотіти їсти, коли на годиннику побачили 12. Якщо ви все життя обідали в цей час, то звичка спрацює і з мозку надійде сигнал про те, що потрібно поїсти, при цьому зовсім неважливо, голодні ви чи ні, вам потрібно буде поїсти, так як це звичка.

Комфорт сьогодні понад усе. Напевно вас зацікавить дизайнерська побутова техніка, якщо ви хочете створити зручну і стильну обстановку в будинку.