Главная → Шкідливі звички харчування

Шкідливі звички харчування

Шкідливі звички харчування поширені повсюдно. Саме вони є запорукою хронічної втоми, більшості хвороб і швидкого старіння.

1. Зовнішній шум. Під час прийому їжі не варто відволікатися на зовнішні подразники. Шкідливі звички харчування в більшості зосереджені саме на зовнішніх подразниках.

Як не дивно, це стосується не тільки телевізора-комп'ютера-радіо, але й спілкування, особливо застілля. Коли ми захоплені зовнішніми подразниками, то процес поглинання їжі відбувається автоматично, а харчування вимагає усвідомленого підходу, тільки тоді від нього є користь.

2. Нерегулярність. Звичайно, ніхто не зможе харчуватися ідеально чітко, але встановити приблизні години прийому їжі було б дуже корисно. Організм здатний підстроїтися під будь-який режим, що не суперечить ще інстинктам збереження, тому регулярні прийоми їжі могли б вчасно включати певні процеси засвоєння і виведення, а це допомагає організму більш точно працювати.

Шкідливі звички харчування

3. Їжа на ходу. Це абсолютну неповагу до організму, від чого внутрішні функції збиваються, і шкідливі звички харчування стають нормою. Поки організм зайнятий поглинанням їжі, паралельні процеси забирають енергію і відверто заважають переварюванню.

Навіть якщо ви замовляєте їжу в офіс, як тут, то потрібно приділяти час повноцінному харчуванню.

4. Занадто сильні емоції. Сюди потрапляють як позитивні, так і негативні емоції. Коли ви засмучені або перезбуджена, то організму точно не до харчування, він просто не налаштований на це.

Змушувати його працювати в моменти сильного емоційного сплеску, все одно, що прати у вимкненій машинці.

5. Перенасичення. Це можна порівняти з набирания води в рот. Якщо ви набрали більше, ніж потрібно, то ви просто не зможете її проковтнути.

Переповнений шлунок ніколи не зможе переварити їжу повноцінно.

Шкідливі звички харчування

6. Вживання холодних продуктів. Не дарма лід прикладають до ударів і синців, він заморожує і тим самим зупиняє процес. Помістіть в шлунок холодну їжу, і ви його просто вимкніть, а продуктове місиво буде гнити всередині, поки знову не дадуть електрику.

7. Швидка їжа. Якщо ви їсте занадто швидко, значить, ви кудись поспішаєте (див. пункт 3) або ви збуджені (див. пункт 4). Будь-який з варіантів негативно вплине на травлення і не дасть доброго результату.

8. Часті перекуси. Діпак Чопра порівняв часті перекуси з приготуванням супу, в який постійно додають боби. Якщо боби постійно додавати в суп під час варіння, то він ніколи не звариться.

Звільнити шлунок за 15 хвилин здатні тільки фрукти, інша їжа перетравлюється годинами, часті перекуси змушують шлунок працювати цілодобово, отчого він швидко зношується і відмовляє.

9.Фізична активність після їжі. Після прийому їжі потрібно трохи відпочити і дати шлунку виконати свою роботу інакше буде як в пункті 3.

Відмовлятися від шкідливих звичок харчування варто поступово, від найлегших до більш складних, що дозволить вам нехай і повільно, але легко стати більш здоровим і енергійним людиною.