Главная → Продукти, що містять клітковину

Продукти, що містять клітковину

Для початку визначимося, чому клітковина так корисна для нашого організму. Будова клітковини являє собою органічні пустотілі волокна, які розбухають при попаданні в рідку середу.

Споживаючи клітковину, можна очистити і нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. Оскільки клітковина не розщеплюється, то вона може простимулювати м'язи кишечника, ніж прискорити процес очищення. Крім того, розбухаючи, клітковина захоплює з собою всю грязь і слиз, які знаходяться на стінках кишечника, а це допомагає організму більш повно засвоювати корисні речовини з фруктів і овочів.

 

Таким чином, клітковина може бути корисна в першу чергу тим, хто страждає запорами й розладами шлунково-кишкового тракту. Безперечними наслідками регулярного споживання клітковини будуть бадьорість, енергійність, свіжість шкіри і зниження ваги.

Тепер розглянемо основні продукти, що містять клітковину.

1. Салати. Порція салату з свіжих овочів з великою кількістю зелені — це величезна кількість клітковини. Найкраще заправляти такі салати рослинним маслом.

2. Фрукти. Головна умова — їсти фрукти на голодний шлунок і в свіжому вигляді.

 

3. Цільнозерновий хліб і продукти з борошна грубого помелу. Рафіновані продукти геть позбавлені клітковини, чим грубіше борошно, тим краще для організму.

4. Горіхи. Насіннячка соняшника чи гарбуза можна додавати в салати. А кешью і волоський горіх можна використовувати в якості закуски.

5. Коричний рис. Білий рис повністю очищений, в ньому вже практично не залишилося клітковини, чого не можна сказати про коричневому рисі. Рекомендуємо вам також почитати, чим корисний рис.

Якщо вас захоплює кулінарія, то ви можете завантажити книгу, щоб дізнатися більше про приготуванні страв.