Главная → Як уникнути переїдання

Як уникнути переїдання

Переїдання — це велика проблема для сучасної людини, яка не може зважитися простим зусиллям волі і, тим не менш, його дійсно можна контролювати, зробивши над собою свідомі зусилля.

Як уникнути переїдання

1. Зосереджуйте на їжі. Як часто ви їсте, зосередившись на самій їжі? Ви дійсно знаєте смак кожного інгредієнта? Можете пригадати запах?

А можете сказати, як заробив ваш шлунок. Зосередженість на їжі — це свого роду медитація. Дуже потужна і ефективна.

Все, що вам потрібно, це відключити телевізор, прибрати журнали або книги, по можливості є в тиші і дійсно усвідомлювати, що ви щось їсте. Ті, хто експериментують з усвідомленістю під час прийому їжі насправді говорять, що їх організму не потрібно триразового харчування і зовсім не потрібна така велика кількість різних смаків. Спробуйте, це тільки спочатку незвично, але через час ви зрозумієте переваги подібного харчування.

2. Менше інгредієнтів у складі страви за один прийом їжі. Саме різноманітність часто викликає розлад шлунку. Чим більше складових компонентів, тим складніше шлунку з ними впоратися, а, отже, сам процес переварювання буде складним та неефективним.

Як уникнути переїдання

3. Звертайте увагу на відчуття голоду. Якщо ви раптово захотіли їсти, не біжіть до холодильника за бутербродом. Запитайте себе спочатку, як давно ви їли, що ви їли, що викликало ваш апетит зараз?

Тобто, постарайтеся зрозуміти причину голоду. Якщо вона істинна, то ви зможете спокійно доробити свої справи і вирушити обідати, якщо ж ні, то це говорить ваша залежність, яка просто хоче перекрити порожнечу.

4. Позбавтеся від стимуляторів. До стимуляторів відносяться: цукор, кава, спеції, алкоголь. Через них і їх складових частин ми дуже часто переїдає.

Якщо ви робите салат з помідорів і огірків, спробуйте обійтися без майонезу, солі і приправи. Нехай це буде салат на соняшниковій олії, а в якості спеції нехай буде кріп. Будьте впевнені, ви відчуєте смак помідорів і огірків, а не всього іншого, а, отже, шлунок зможе відреагувати на продукти і взяти з них найкорисніше.

Зробіть своїм близьким приємний сюрприз, подивившись квіти каталог і замовивши красивий букет до свята.