Главная → Роль білків, вуглеводів і жирів для організму

Роль білків, вуглеводів і жирів для організму

Володіти стрункою і підтягнутою фігурою — значить володіти деякими знаннями в області правильного харчування (наприклад, мати уявлення про білках, жирах і вуглеводах, про їх роль для нормального функціонування організму) і застосовувати їх у житті. Завдяки таким знанням, можна вибрати підходящий для себе раціон, меню, графік, кількість прийомів їжі і пр.

Роль білків, вуглеводів і жирів для організму

Отже, основними компонентами їжі є саме білки, жири, вуглеводи.

Білки — Основний будівельний матеріал організму (22 амінокислоти), відповідає за м'язову масу. Білки розділені на категорії — білки тваринного походження і рослинного. М'ясо, яйця, риба, молочні продукти — це білки тваринного походження. Овочі, крупи, бобові містять білок рослинного походження.

Дуже важливо включати продукти з високим вмістом білка і мінімальним вмістом жиру в свій раціон (морська риба, куряче м'ясо, нежирний сир і молоко). Якщо ви дотримуєтеся вегетаріанського способу життя, то достатня кількість саме свіжих фруктів, овочів і бобових допоможе заповнювати необхідні запаси будівельного матеріалу.

Роль білків, вуглеводів і жирів для організму

 Вуглеводи — Основні постачальники енергії, необхідні для повноцінної роботи всіх органів і систем. Вони накопичуються в м'язах і печінці (глікоген). Як і білки, вуглеводи також поділяють на дві категорії — моносахариди (прості) і полісахариди (складні). При складанні дієтичного меню варто виключити так звані швидкі вуглеводи, оскільки вони сприяють активній виробленні інсуліну, що призводить до збільшення жирової маси. Перевага варто віддати продуктам з високим рівнем полісахаридів, але тільки в ранкові та обідні години.

Це, як правило, фрукти, сухофрукти, мед, а також крупи та хліб грубого помелу. Все, що містить білий цукор і білу муку — це легкозасвоювані вуглеводи, які швидко перетворюються в жир на тілі.

Роль білків, вуглеводів і жирів для організму

Жири — Енергоємні джерела енергії. Продукти, що містять жири, насичують організм калоріями. Вони необхідні для здорового зовнішнього вигляду, а саме кольору обличчя, волосся, нігтів, для вироблення гормонів. Жири (корисні жири) класифікують на насичені, ненасичені, поліненасичені.

У насінні, горіхах, рибі, маслах багато ненасичених і поліненасичених жирів. У м'ясі, салі, яйцях, молочних продуктах, пальмовому і шоколадному маслі безліч насичених жирів. Надмірне вживання цих продуктів — причина атеросклерозу, ожиріння та інших хвороб.

Для підтримки тіла в тонусі важливо використовувати у своєму раціоні ненасичені і напівнасичення жири, тобто природні жири.

Якщо ви становите для себе дієтичне меню, то пам'ятайте, що і білки, і жири, і вуглеводи обов'язково повинні бути присутніми в повсякденному раціоні. Головне — їх якість і склад (Чим замінити шкідливі продукти).

Якщо ви любите кавказьку кухню, то подивіться Суп харчо. Рецепт. Це легке і смачне блюдо припаде до смаку вашим домочадцям і навіть гостям.