Главная → Концепції харчування

Концепції харчування

У цій статті ми торкнемося найпоширеніші концепції харчування, які сьогодні завоювали особливу популярність. На основі інформації нижче можна відразу ж зробити висновок, що, скільки людей, стільки й думок, але ми самі для себе завжди вибираємо, який концепції слідувати.

Концепції харчуванняВегетаріанське харчування

Дуже давня концепція харчування, яка включає в себе 3 основні види:

Веганство. Суворе харчування виключно на фруктах і злакових, не використовуються навіть молоко, молочні продукти і яйця. Читайте про це харчуванні більш докладно тут.

Лактовегетаріанство. При такому харчуванні можна їсти і фрукти з овочами, і молочні продукти.

Лактоововегетарианство. Той же склад продуктів, що й вище, але додаються яйця.

Вегетаріанське харчування — це скоріше філософія відмови від тваринної їжі, так як подібні продукти вважаються продуктами вбивства. Як правило, вегетаріанці виявляються на порядок здоровіше м'ясоїдів, хоча вчені стверджують зворотне, грунтуючись на нестачі вітамінів В2, В12 і D і амінокислот.

Концепції харчування

Класична теорія збалансованого харчування

Збалансованому харчуванню дуже легко дотримуватися, якщо контролювати надходження харчових речовин в організм, яке дорівнює витратам. Але, на жаль, враховуючи, скільки харчових добавок (глутамат натрію) використовується в сучасному харчуванні, це практично неможливо. При такому харчуванні категорично заборонені, наприклад, чіпси, від яких поживної цінності організм не дочекається, а калорій буде вище норми.

Не забувайте і про термічну обробку, навіть якщо у вас на кухні краща техніка, наприклад, витяжка тека, то ви все одно повинні контролювати термічну обробку овочів і фруктів, щоб не позбавляти себе вітамінів.

Концепції харчування

Харчування макробіотиків

Така система виникла в Японії і в основі системи робиться акцент на зернові культури. Хоча не це головне. Харчування макробіотиків — це ціла наука, в якій всі продукти діляться на чоловічі і жіночі, згідно дзен-буддистської концепції про Інь і Ян.

Існують продукти активні (чоловічі), які енергетично заряджають людину, але поряд з ними є і жіночі продукти. Про це більш детально ви можете почитати в статті Їжа Інь і Ян.

Концепції харчування

Роздільне харчування

Цю концепцію харчування розробив Г.Шелтон, який стверджував, що не можна змішувати деякі харчові продукти, враховуючи структуру травної системи. Ця система ідеально підходить для тих, хто хоче контролювати свою вагу і підтримувати здоров'я на належному рівні. Читайте більш докладно про принципи роздільного харчування тут.

Концепції харчування

Сироїдіння

Мабуть, найбільш сувора система харчування, при якій можна їсти тільки фрукти, овочі, бобові, злакові, але виключно в сирому вигляді, в якому нам дала їх природа. Вважається, що при варінні, смаженні, консервації та інших процесах обробки губляться всі корисні речовини і вітаміни, тому їх краще їсти свіжими і сирими. Перейти на таке харчування можна тільки після глибокої особистісної трансформації в результаті роботи не тільки над своїм тілом, а й розумом.

Читайте докладніше про те, що їдять сироїди.

Концепції харчування

Пранічному харчування

Цю систему ми представимо лише для ознайомлення, так як для середньостатистичного городянина вона навряд чи підійде. За такою концепції харчування їжу можна отримувати безпосередньо з прани, сонця. Свідомість людини має бути настільки очищено, що в звичних продуктах харчування більше немає ніякої необхідності, досить тільки води і підзарядки від сонця.

Така концепція може здатися страхаючою, але якщо ви хоча б раз практикували усвідомлене голодування, то ви знаєте, наскільки це може бути корисно для розвитку.

Зрештою, ми їмо для того, щоб жити, а не навпаки. Яку системи живлення вибираєте ви, залежить виключно від вас, вашого менталітету і бажань.