Главная → Як пов'-язані самотність і переїдання

Як пов'-язані самотність і переїдання

Вже відомо, що причиною зайвої ваги виступає і психологічна причина. Це може бути бажання заповнити пустоти, захистити себе або спроби заглушити самотність.

Коли людина тримає і накопичує в собі багато негативних емоцій, то гормони стресу тримають організм в постійному тривожному стані. Дуже часто причиною тому є саме самотність, неможливість або небажання висловитися. У результаті напруги людина намагається врятуватися від такого стану алкоголем, сигаретами або їжею.

Як пов'язані самотність і переїдання

За словами дослідників, ми можемо компенсувати емоційний голод звичайною їжею, що поступово перетворюється в дурну звичку з усіма витікаючими звідси наслідками у вигляді зайвої ваги. Звичка формується за рахунок ендорфінів (вони відповідають ха гарний настрій), які виробляються при поглинанні десертів. Відчуття легкого підйому заглушає біль самотності й на час людині стає легше.

Як в такому випадку почати контролювати своє харчування? Є кілька важливих порад, але потрібно бути готовим до змін в розпорядку дня і в звичках.

1. Відзначайте час прийому їжі і кількість з'їденого. Необов'язково встановлювати собі жорсткі рамки в харчуванні, досить просто стежити за своєю поведінкою. І не тільки за їжею, але й настроєм.

Коли ви більш усвідомлено підходите до харчування, ви зможете краще зрозуміти, чи хочете ви є, бо голодні або тому що вам самотньо і сумно.

Як пов'язані самотність і переїдання

На додаток вам буде корисно дізнатися, як прискорити обмін речовин і як схуднути без дієт.

2. Знайдіть собі захоплююче захоплення. Частина енергії, яка просто застоюється в вас, буде легко реалізовуватися за допомогою захопленості. Часто, коли ми зайняті улюбленою справою, ми взагалі забуваємо про їжу.

Знайдіть себе в тому, що вам цікаво і що приносить вам задоволення.

3. Не відмовляйтеся від спілкування. Наша сором'язливість і замкнутість — результат внутрішніх страхів, які тримають нас у вузді, не даючи можливості випустити пару, поговорити по душах і відкритися іншій людині. У спілкуванні ви зможете дізнатися багато корисного, а також відчуєте себе понятими і прийнятими, тільки потрібно собі це дозволити.

Не відмовляйтеся сходити з подругою в кафе тільки тому, що ви придумали собі нову дієту.

Як пов'язані самотність і переїдання

4. Заохочуйте себе любов'ю. Бути до себе критичним — це нормально. Бути до себе надто критичним чревате низькою самооцінкою і самобичуванням. Візьміть собі за звичку заохочувати себе, але не їжею (ми ж не дресируючи себе), а турботою. Наприклад, ви відмінно сьогодні потренувалися, дозвольте собі сходити в магазин і купити новий шалик.

Це турбота про вашому зовнішньому вигляді. Нічого, що у вас є зайві кілограми, це ще не привід, щоб запустити себе. В якості заохочення може бути манікюр у салоні, прогулянка парком, масаж або медитація.

Пам'ятайте, що їжа може бути теж наркотиком (Як позбутися цукрової залежності), але ви в змозі взяти своє життя під контроль і стати щасливими.

До речі, регулярні прибирання в будинку — це теж турбота про себе, яку можна перетворити в заохочення. Купіть собі зволожувач повітря для дому, нову вазу або декоративне панно — створюйте комфорт не тільки в тілі, але і в будинку. Все має бути гармонійно і приємно для вас.