Главная → Види перцю і його користь

Види перцю і його користь

Перець в приготуванні їжі завжди був досить затребуваний, завдяки речовині під назвою капсаїцин, який надає перцю пекучості. В усьому світі налічується більше 200 видів гострого перцю, і відрізняються вони між собою ступенем гостроти.

Види перцю і його користь

Види перцю

Індійський перець Naga Jolokia — це найгостріший вид перцю у світі. Використовується він в процесі приготування самих гострих соусів і деяких лікарських препаратів.

Мексиканський перець Хабанера не менш гострий, його додають в мексиканські і карибські страви.

Тайський перець застосовують для приготування національних страв, соусів, каррі.

Кайенский перець і табаско застосовуються для приготування страв з м'яса.

Латиноамериканський перець халапеньо — це єдиний їстівний найгостріший перець.

Ранчо, паблано, грузинські та угорські види перцю додають в рагу, також використовують для фарширування і приготування аджики і багато інших видів перцю.

З перцем чилі необхідно поводитися дуже обережно і вибирати його потрібно по гостроті. Його можна використовувати у вигляді приправ (пасти, висушених стручків або порошку), але в цьому випадку слід бути обережним. Такий продукт пробувати категорично забороняється, а додавати в їжу можна тільки в маленьких дозах.

Види перцю і його користь

Гострий перець робить смак страви набагато яскравіше і ароматний. Ще він дуже добре допомагає зігрітися в зимовий час після приходу з холодної вулиці. Але тим людям, які схильні до алергічних висипань на шкірі або запалення органів ШКТ використовувати його не рекомендується.

У кулінарії перець чилі додають у перші і другі гарячі страви, також свіжий перець подрібнюють і додають у салати. З нього можна приготувати різні види соусів, грузинську аджику і навіть м'який домашній кетчуп. На гострому перці можна наполягти оливкова або ж рослинне масло, поклавши невелику кількість перцю в бутель і залишивши його там на два тижні.

Ще іноді додають невелику кількість чилі в шоколадний десерт.

Наостанок рекомендуємо вам прочитати рецепт пожарські котлети, якщо ви думаєте, що приготувати до приходу гостей.