Главная → Продукти для настрою

Продукти для настрою

Наше з вами настрій залежить від багатьох факторів, в їх число також входить їжа, яку ми вживаємо. У цій статті ви дізнаєтеся, які є продукти для настрою, яка їжа може поліпшити вам настрій, а яка, навпаки, погіршити його. Ми вже обговорювали 10 продуктів, які піднімуть вам настрій, але тут ви дізнаєтеся саме про поживних речовинах.

Продукти для настрою

Продукти, які покращують настрій

Багаті селеном

Нестача селену в організмі зазвичай призводить до депресії. Щоб уникнути цього, варто включити в свій раціон продукти, багаті селеном: гриби або ж бразильські горіхи.

Багаті залізом

Дефіцит заліза в крові призводить до дратівливості і виснаження. Щоб наситити організм залізом, введіть в своє харчування бобові, морську капусту, гарбузове насіння або гранати. З усього цього можна готувати дуже смачні страви, про що ви можете почитати ще на http://kuharka.com.

 Багаті на фолієву кислоту

Її недолік знижує рівень серотоніну в мозку і цим може викликати поганий настрій. Для підняття рівня серотоніну вживайте зелень, шпинат, квасоля і сочевицю.

Продукти для настрою

Продукти багаті на вітамін D

Цей вітамін дуже важливий для гарного настрою. Для людей, які живуть в північних і помірних широтах дуже важливо вживати продукти, які містять вітамін D, так як сонячних днів у році в цих краях дуже мало. Сам вітамін D знаходиться в риб'ячому жирі, яєчних жовтках, печінці, коров'ячому молоці і т.п.

Гостра їжа

Гостра їжа допомагає нашому організму підбадьоритися, час від часу варто додавати перець до ваших страв як приправу.

 Складні вуглеводи

Рівень серотоніну в мозку можуть підвищити складні або нерафіновані вуглеводи такі як: вівсянка, тверді сорти пшениці, коричневий рис (як приготувати рис у пароварці), просо, фрукти.

Продукти для настрою

Продукти, які погіршують настрій

 Цукор

Цукор спочатку підвищує настрій. Але після цього організм, виробляючи інсулін для зменшення цукру в організмі, витрачає багато енергії. І саме через це настрій стрімко погіршується.

Тому солодкого хочеться з часом все більше і більше.

 Кава

Відомо, що кава бадьорить, але це все тому, що він підвищує рівень адреналіну. А це може викликати тривогу, дратівливість, а також перепади настрою.