Главная → Властивості кавуна

Властивості кавуна

Мало, хто має уявлення про лікувальні властивості кавуна, більшість людей ставиться до нього просто як до дуже смачному десерту. Насправді, властивості кавуна вражають, в ньому містяться різні вітаміни, фолієва кислота, клітковина, вуглеводи (Роль білків, вуглеводів і жирів для організму).

Лікувальний потенціал цих ягід вельми багатогранний.

Вони покращують стан при хворобах нирок, очищують шлунково-кишковий тракт, виводять токсини, благотворно впливають на стан нервової системи, допомагають в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями. Крім цього, кавун — чудове сечогінне, а клітковина, що міститься в ньому, виводить шкідливий холестерин (Харчування для зниження холестерину).

Властивості кавуна

Народна медицина радить застосовувати, крім м'якоті, ще кірки кавуна і його насіння. Зокрема:

1. Відвар з кавунових насіння або свіжих кірок. Володіє прекрасним сечогінним ефектом. З кірок відвар зазвичай готується в зимовий час.

2. М'якоть кавуна (до 3 кг в день) і відвар з кірок (до 2 літрів в день) сприяє боротьбі з сечокам'яною хворобою і не дає цього недугу прогресувати.

3. М'якоть кавуна розчиняє солі, що накопичилися в сечових шляхах і нирках за рахунок утворення лужного середовища сечі. Це полегшує сечокам'яної хвороби. Для того, щоб відчути лікувальний ефект, їжте по великому шматку кавуна кожну годину.

4. При косметичних дефектах особи (веснянках, пігментації та інших), можна протерти шкіру соком з кавунових кірок три рази в день, через 15 хвилин, змиваючи чистою теплою водою.

Властивості кавуна

5. Болеющим цукровим діабетом протипоказано часте вживання кавуна, але рекомендується пити сік, добутий з кірок, по 1/4 склянки 4 рази на день: властивості кавуна при цьому не втрачаються, сік також містить мікроелементи і вітаміни, що поліпшують стан здоров'я, при цьому цукру в ньому практично немає.

Якщо знати про способи застосування кірки кавуна, можна не тільки вживати в їжу його смачну м'якоть, але і заздалегідь приготувати лікувальні засоби, щоб попередити хвороби. Кавун допоможе швидко одужати і повернутися до активного життя.

Не забувайте, що краще всього їсти кавуни саме в сезон і уникати спокуси спробувати його раніше.

Для тих, хто багато часу проводить на роботі, ідеальним рішенням будуть обіди в офіс. Смачні та швидкі страви на будь-який смак.