Главная → Який картопля корисний

Який картопля корисний

Одним з улюблених страв багатьох людей є картопля. З його допомогою можна приготувати багато різних страв, які прикрасять стіл. Багатьох хвилює питання: чи можна вживати картоплю як дієтичне блюдо?

І скільки калорій міститься в картоплі?

До складу картоплі входить багато крохмалю, білки, амінокислоти, мінеральні речовини. Також він багатий кальцієм, залізом, магнієм, йодом, цинком і іншими корисними речовинами.

Картопля містить велику кількість вітаміну С, який захищає організм від вірусних захворювань. Добова норма картоплі становить 300 грам. Картопля не є дієтичним продуктом, її можна замінити менш калорійними продуктами — морква, капуста.

Який картопля корисний

Калорійність вареної картоплі становить 70 — 80 ккал, але мова йде саме про молодій картоплі. Якщо картопля старий, то в ньому велику кількість крохмалю і високий глікемічний індекс.

Дуже корисний варену картоплю в мундирах. Таким способом варіння зберігається велика кількість корисних речовин. Ви можете знайти найрізноманітніші рецепти, щоб смачно готувати картоплю.

Самої калорійної вважається смажена картопля. Приблизно в 100 грамах такого блюда міститься більше 320 ккал. В залежності від масла, яке використовують при жарінні, калорійність смаженої картоплі може збільшитися або зменшиться.

Гастроентерологи не рекомендують дуже часто використовувати такий продукт для харчування, він багатий на холестерин, і для хворих, у яких спостерігається захворювання кишкового тракту, смажена картопля протипоказана. Смажену картоплю можна їсти дуже рідко, не частіше одного разу на тиждень. Краще замінити її іншими продуктами або готувати у відварному вигляді.