Главная → Лептин і грелін: гормони ситості та голоду

Лептин і грелін: гормони ситості та голоду

На думку деяких людей, повнота приходить з гормональними порушеннями. Однак, багато хто вважає, що це лише виправдання небажання займатися спортом і поменше їсти. Насправді, все в організмі підпорядковане своїми законами, а гормони є регуляторами ваги людини.

Рівень гормонів, які відповідають за відчуття голоду і насичення, змінюється в залежності від психологічного стану людини.

Лептин назвали гормоном ситості. Його сигнал в мозок говорить про те, що прийом їжі потрібно припинити — організм наситився. Якщо людина постійно не висипається, то його організм продукує малу кількість лептину, а вироблення греліну посилена.

Невиспаний людина постійно відчуває голод.

Лептин і грелін: гормони ситості та голоду

Гормон грелін був відкритий трохи пізніше лептину. Його назвали гормоном голоду. Його сигнал в мозок говорить про те, що людина голодна. Люди, що страждають ожирінням, мають більш низький рівень греліну в крові, ніж люди нормальної комплекції, а люди, піддані анорексії — високий.

Це прямий доказ того, що греліну належить важлива роль, як в ожирінні, так і в анорексії.

Важливість такого гормону як грелін, і в тому, що він захищає організм від втрати ваги, яка може становити небезпеку для життя. Люди, виснажливі себе постійними дієтами, мають дуже високий рівень греліну.

Як перехитрити грелін? На думку експертів, щоб вас не переслідувало постійне відчуття голоду, їжте невеликі порції їжі по кілька разів на день.

Замовляйте за вигідними цінами шини continental contiicecontact, якщо хочете впевнено почувати себе на дорозі.