Главная → Харчування при артеріальній гіпертонії

Харчування при артеріальній гіпертонії

Підвищений артеріальний тиск — один з найпоширеніших недуг сучасності. У більшості випадків ця хвороба протікає без яких-небудь виражених симптомів, що вже саме по собі небезпечно. У нормі кровоносні судини повинні бути еластичні, легко звужуючись та розширяючись, тим самим забезпечуючи правильну циркуляцію крові.

При підвищеному артеріальному тиску (артеріальної гіпертонії) стінки судин ушкоджуються, їх закупорюють атеросклеротичні бляшки. А внаслідок такої закупорки стінки судин стають потонченні, відбувається атрофування мозку, серця, нирок. Саме ці органи страждають найбільше.

Харчування при артеріальній гіпертонії

Підвищення артеріального тиску може загрожувати важкими станами та хворобами, такими, як інсульт, інфаркт, ниркова недостатність. Використовуйте можливість, щоб тонометр microlife bp a100 plus купити, щоб переконатися, в якому стані ваше здоров'я. Але не забудьте при цьому відвідати лікаря, який вже напевно вас розповість, якої дієти дотримуватися.

Відомі основні причини підвищення артеріального тиску. Серед іншого це вік, спадковість, ожиріння, шкідливі звички. Але можна вплинути на рівень свого артеріального тиску.

Відомо, що підвищити тиск може надмірне споживання солі, високий рівень холестерину, надмірне споживання рідини. На це слід звернути особливу увагу при розробці спеціальної дієти для людей, які страждають на артеріальну гіпертонію.

Нормою щоденного споживання солі вважається 5г. Рекомендується використовувати йодовану сіль. Необхідно пам'ятати, що багато солі знаходиться в ковбасах, різних копченостях, консервованих продуктах.

Що стосується холестерину, то його найбільше в жирних продуктах тваринного походження-салі, яйцях, сметані, жирних сортах м'яса, а також кондитерських виробах. Отже, що ж робити, щоб знизити рівень холестерину?

Харчування при артеріальній гіпертонії

По-перше, вживати не більше 2-х яєць на тиждень.

По-друге, субпродукти включати у свій раціон не частіше одного разу на місяць. Намагатися вибирати нежирні сорти м'яса, риби. Копченості взагалі необхідно виключити.

Молочні продукти (кефір, молоко, йогурти, сири) вибирати з найменшим відсотком жиру. Переважний хліб з борошна грубого помелу. Необхідно намагатися більше включати у свій раціон свіжих овочів і фруктів.

Важливою умовою дієти для людини хворого артеріальною гіпертонією є виключення алкоголю з раціону.

Потрібно пам'ятати, що здорове і збалансоване харчування буде запорукою вашого доброго самопочуття.