Главная → Залізо в організмі людини

Залізо в організмі людини

Якщо заліза в організмі людини достатньо, то це означає фортеця зубів, кісток, волосся, бадьорість, хороший імунітет. Сюди ж можна зарахувати швидкий метаболізм.

Самое легкозасвоюване залізо знаходиться в червоному м'ясі, а також в субпродуктах.

70% всього заліза, яке знаходиться в організмі, йде на виробництво гемоглобіну крові, саме тому залізо важливо для живлення внутрішніх органів, тканин і в цілому всіх систем тіла.

Залізо в організмі людини

Якщо у людини спостерігається недолік заліза, то дуже важко займатися спортом, бути активним протягом усього дня.

Добова норма споживання заліза становить 18 мг, для тих же, хто займається підвищеною фізичною активністю, потрібно 25 мг.

Серед продуктів, багатих залізом, варто відзначити свинину, телятину, кролятину, яєчний жовток, цільну вівсянку, гречану крупу, квасолю, буряк, сухофрукти, фрукти (груші, яблука, інжир, персики), волоські горіхи.

сайт про здоров'я

Пам'ятайте, що для нормального засвоєння заліза людині потрібні вітамін С (апельсиновий сік) і фолієва кислота (зелені листові овочі). А перешкоджають засвоєнню заліза кальцій (молочні продукти) і чай / кава. Тому намагайтеся уникати їсти гречку і запивати її молоком.

Якщо ви відчуваєте кожного дня сильну втому, часто хворієте застудою, не можете сконцентруватися на повсякденних завданнях, у вас починають випадати волосся (Що корисно для зміцнення волосся), тріскатися куточки губ, п'яти, то це говорить саме про недолік заліза.

У зону ризику потрапляють люди з незбалансованим харчуванням та любителі частих дієт. Поповніть свій денний раціон вівсянкою, сливами, яблуками, червоною квасолею, якщо ви — вегетаріанець, або м'ясом, якщо ви дотримуєтеся традиційного харчування.