Главная → Авітаміноз

Авітаміноз

Вітаміни необхідні для нормального протікання обмінних процесів і для активації мікроелементів, присутніх в організмі, як правило, в достатній кількості. А дефіцит вітамінів або авітаміноз призводить до браку інших елементів, що погіршує стан органів та систем.

Але, якщо у людини яскраво виражена слабкість, відсутність апетиту, сну, кровоточивість ясен, наліт на язику, тріщини на губах і в куточках рота, тремтіння кінцівок, перепади тиску, погіршення пам'яті, набряки кінцівок, депресія, головний біль і дратівливість — найчастіше це пов'язано з недоліками вітамінів С, Д, групи В і холіну.

Авітаміноз

Все залежить від ступеня авітамінозу та потенціалу організму.

І при таких сигналах вже не йде мова про брак одного або двох вітамінів або мінералів. Тут, для нормалізації обмінних процесів, необхідний цілий збалансований комплекс вітамінів.

Готуйте різноманітну і корисну їжу, наприклад, свіжовичавлені соки, овочеве рагу, котлети з риби, запечену курку.

Уникнути авітамінозу можна при правильному приготуванні і обробці їжі з рослинних продуктів. А так як, і фрукти і овочі не завжди можуть повністю заповнити всі потреби організму, варто приймати для профілактики аптечні вітамінно-мінеральні препарати, хоча б 2 рази в рік.