Главная → Чим гарний базилік

Чим гарний базилік

Базилік в даний час є досить поширеним і популярним рослиною, яка завезли до нас з Азіатських країн. У індіанців він використовувався в якості лікарського засобу, за це властивість базилік отримав статус священної рослини.

Нижче в цій статті розглядаються корисні властивості базиліка, а так само області його застосування та використання.

З біологічної точки зору базилік — це рослина з гіллястим стеблом, що досягає висоти в 60 см і щільними загостреним листям невеликого розміру. Базилік цвіте фіолетовими, рожевими або білими квітами з яскраво вираженим ароматом, властивому саме цій рослині.

Основна область застосування базиліка — це кулінарія. Він використовується як у сухому, так і в свіжому вигляді в якості приправи до соусів в м'ясних і рибних блюдах, а також при гасінні або консервуванні. Ви можете почитати, як правильно варити рис і використовувати в якості приправи базилік.

Чим гарний базилік

Базилік також застосовують як незамінний лікарський засіб у народній медицині. Це рослина багата ефірними маслами, а також вітамінами, дубильними і мінеральними речовинами, що дозволяє широко застосовувати базилік для лікування різних захворювань.

Базилік має яскраво виражену спазмолітичну та протизапальну дію, а також хорошим ранозагоювальною і антибактеріальним ефектом. А вітаміни, що містяться в цій рослині, надають загальнозміцнюючу дію на весь організм, особливо в період його відновлення після серйозного захворювання або перенесеної операції.

Завдяки своєму багатому складу, базилік здатний боротися з захворюваннями дихальних шляхів, легенів, різними запаленнями порожнини рота, інфекціями. Також він має здатність знижувати рівень кров'яного тиску і захищати серцево-судинну систему від впливу стресів і нервових напружень.

Для полегшення стану ракових хворих при загостреннях хвороби базилік теж знайшов широке застосування, про що можна дізнатися докладніше на http://onwomen.ru/. Основним способом застосування цієї унікальної рослини є приготування і прийом всередину його настою.

Щоб приготувати такий засіб, необхідно подрібнити рослина, висушити і потім залити крутим окропом отриману суміш в пропорції 1:1. Наполягати слід протягом однієї години, потім отримане засіб необхідно процідити. Цей настій застосовується зовнішньо, внутрішньо, а також його можна використовувати для полоскання порожнини рота.