Главная → Режим харчування водія

Режим харчування водія

Ніхто не буде сперечатися з тим, що для водія режим харчування дуже важливий. Для людини за кермом дратівливість, швидка стомлюваність, низька концентрація уваги, що наступають унаслідок порушення режиму харчування, можуть бути смертельно небезпечними.

Добові енерговитрати водія приблизно 3500 калорій. Заповнювати їх бажано триразовим харчуванням з інтервалом не більше 4-х годин між прийомами їжі. Причому на сніданок близько 30% добового раціону, на обід близько 50% (у спеку 40%) на вечерю, решту 20% (у спеку 30%).

 Режим харчування водія

Сніданок щільний (каші, яйця, м'ясо), обід — гарячий з двох страв (обов'язково суп, борщ), вечеря легкий за 2-3 години до сну — молочні, рослинні продукти. Переїдання, також як і недоїдання, викликає сонливість, що неприпустимо за кермом. Адже водієві потрібно вирішувати багато важливих питань, крім безпосередньо напруженої уваги за кермом, ще необхідно вирішити важливі питання.

Наприклад, водія може цікавити продаж чіп ключів, заміна дисків і багато іншого.

Важливий також питний режим. Добова норма 1,5-2 літра варіюється від зовнішніх умов, але не варто перевантажувати організм рідиною — це перевантажує серце. До води слід ставитися обережно — не пити де попало і з чого попало. Краще взяти з собою термос з підкисленою водою.

Добре втамовують спрагу соки, морси, компоти і, звичайно ж, зелений чай. Він же, до речі, і добре тонізує.

У разі виникнення помилкової спраги через пересихання носоглотки досить потримати воду подовше у роті, а потім проковтнути маленькими ковтками.