Главная → Масло і приготування їжі

Масло і приготування їжі

У цій статті ви дізнаєтеся про деякі дрібниці, які стосуються змін структури масла при використанні його в приготуванні їжі.

При нагріванні жиру на сковороді він починає плавитися у міру підвищення температури посуду. Досягнувши максимальної точки плавлення і перетворений на рідку масу, жир втрачає всі свої корисні властивості, що робить його непридатним для вживання в їжу.

Потрібно намагатися не доводити масло до критичної точки плавлення і стежити за процесом його нагрівання — при задимлення і гучному шипінні краще зменшити вогонь.

Масло і приготування їжі

Існує безліч масел, мають досить високу точку плавлення: рафіновані олії, такі як оливкова, арахісова, рослинне, кукурудзяна, а також масло авокадо. І якщо ви ставите питанням, що приготувати на вечерю швидко і недорого, то завжди використовуйте саме ці масла.

Для випічки і жаріння млинців, оладок, коржів ідеальним варіантом є рафінована рослинна і оливкова олія, а також кукурудзяне, яке володіє ніжним ароматом. У рецептах середземноморської кухні краще використовувати нерафіновану оливкову олію, особливо часто його додають в тісто для піци та Фокачча.

Пам'ятайте, що для випічки і смаження не рекомендується використовувати трансгенні жири — маргарин, спред. Для отримання насиченого і незвичайного смаку рослинне масло необхідно змішати небагато з топленим вершковим маслом.