Главная → Харчування та догляд за мопс

Харчування та догляд за мопс

Мопси дуже милі і дивні декоративні собачки. Вони володіють невичерпним кількістю позитивними якостями: красиві, розумні, вдячні, дружелюбні, а найголовніше — віддані друзі і вічно вдячні істоти. Мопси — це собаки для всієї родини. Вони ідеально підходить для утримання в малогабаритних квартирах. Вони володіють не тільки компактними розмірами, але і до того ж малослюнявие і відмінно уживаються з кішками та іншими тваринами.

Догляд та утримання за ними в міській квартирі просто розкіш — невеликий простір аніскільки не заважає мопсікам правильно і повноцінно розвиватися, достатньо рухатися і активно грати. Однак при всіх їх перевагах мопс притаманні деякі відмітні особливості про які повинні знати їх власники.

1 Раціон мопса. Більшу частину всього раціону мопса має становити сире м'ясо, ще раз акцентуємо вашу увагу на слово «сире», не варене. Чим собака молодші, тим ніжніше м'ясо повинно бути, тобто як ви вже розумієте, що цуценят необхідно давати курку.

Не можна давати вихованцеві жирне м'ясо, зокрема, свинину, так як вона може стати основним джерелом різних інфекційних захворювань, а також може призвести до порушення працездатності роботи обміну речовин і травного тракту в цілому.

У цих собачок невеликий мускулистий шлуночок з добре концентрованим соком, як у всіх м'ясоїдних. Основна відмінність — це досить коротка пряма кишка. Саме через таке будови травного тракту мопсів не рекомендується годувати тільки рідкою їжею, приблизно 2/3 усього раціону має становити не жирне м'ясо.

Оптимальний варіант: курка, баранина, яловичина і м'ясо кролика.

Ідеальний варіант годувати собаку свіжим м'ясом, поки в ньому містяться і збережені максимальну кількість мінеральних речовин і вітамінів. Варене м'ясо втрачає своє насиченість поживними і корисними речовинами. Годування виключно вареним м'ясом може призвести до нестачі того чи іншого речовини в організмі вихованця необхідного для повноцінного розвитку.

Безумовно, що варто пам'ятати про правила обробки м'ясо. Перед тим, як дати шматочок м'ясо вихованцеві його слід, як мінімум обшпарити окропом або потримати кілька хвилин на пором.

У всьому іншому раціон мопсів нічим не відрізняється від інших собак. Він не повинен бути позбавлений овочами, фруктами, рибою, молочними продуктами та готовими сухими кормами.

2. Догляд за шкірою і шерстю мопсів. Складність догляду за шкірою і шерстю мопсіков полягає в наявності складок. Догляд повинен бути виключно правильним і ретельним із застосуванням спеціальної косметики для собак.

Не достатньо хороший догляд може стати джерелом різних шкірних захворювань. Дуже часто собаки цієї породи страждають на подразнення і висипом різного роду на шкірі. Є таке поняття, як попрілість шкіри у мопсів.

Щоб не зіткнутися з цим (опрелостью шкіри), необхідно змащувати складки на мордочці і по всьому тілу спеціальної цинковою маззю, а також купати спеціальним антисептичним шампунем. Особливо це важливо в жарку пору року!

Догляд за мопс — це досить трудомістка процедура і вимагає окремої теми для обговорення. Але тим менш навіть такі труднощі не є причиною відмовитися від такого прекрасного пса. Його теплий, відданий і вічно радующій характер коштує таких клопотів, вже ми то zooshara.com.ua точно знаємо це!