Главная → Правильне харчування для серця

Правильне харчування для серця

Вітамін С, кальцій, мідь і калій — саме ці вітаміни і мікроелементи життєво необхідні для підтримки здоров'я і нормальної роботи серцевого м'яза.

Ці речовини повинні щодня надходити в організм з продуктами харчування.

Однією з головних функцій кальцію в організмі є зміцнення кровоносних судин. Серед продуктів рослинного походження їм багаті цитрусові фрукти, яблука, банани, вишня, смородина, виноград, агрус, капуста, помідори, цибуля, морква, буряк, соя, а також зелень — кріп, петрушка і селера.

Правильне харчування для серця

Серед багатих кальцієм продуктів тваринного походження виділяються яйця, риба, молоко.

Істотно підвищують засвоєння кальцію лимонна кислота і мед. Незамінним для зміцнення м'язів, стимуляції проникнення в кісткову тканину мінералів, а також очищення організму від солей і сечової кислоти є калій. Він корисний, коли коле серце або є проблеми з судинами.

Лідерам за змістом калію серед продуктів є капуста, картопля, томати, гарбуз, бобові, зелений горошок, топінамбур, моркву, буряк, огірки, петрушка, цибуля, соя; агрус, курага, родзинки, шипшина, смородина, чорнослив, яблука. А також — житній хліб, пшоно, овес, гречана крупа, кропива.

Правильне харчування для серця

Мідь входить до числа корисних продуктів для кровоносних судин. Найбільше міді міститься в горосі, квасолі, гарбузи, петрушки; чорній смородині, журавлині, кавуні; материнці, деревію, кропиви, ячмені, вівсі, житньому хлібі. Найкориснішими для серця напоями, багатими міддю, є чорний і зелений чай.

Вітамін С сприяє регенерації судин і перешкоджає розвитку атеросклерозу. Дефіцит цього вітаміну виражається в швидкій стомлюваності, зниженій працездатності, кровоточать яснах і ламких судинах. Найбагатшими вітаміном С продуктами є цитрусові, обліпиха, агрус, полуниця, малина, слива, а також цибулю і часник.

Пам'ятайте також про те, що не найкращим чином на здоров'я серця позначаються негативні емоції.