Главная → Тип Вата з аюрведою

Тип Вата з аюрведою

Якщо ви вже проходили тест на свій аюрведичний тип і знаєте, що аюрведа — це не дієта, а своєрідна система харчування, то можна приступати вже до складання меню для себе.

У даному випадку мова буде йти для людей типу Вата. Варто також відзначити, що харчування аюрведа увазі використання в раціоні самих різних продуктів, які, наприклад, не схвалюються в роздільному харчуванні або при врахуванні глікемічного індексу. Але сенс не в тому, щоб заплутати вас, а в тому, щоб ви знайшли для себе той спосіб харчування, який найбільш прийнятний для вас.

Типом Вата потрібно вживати в їжу м'які, теплі і щільні продукти, до цього списку відноситься і масляниста їжа. Важливо не перевантажувати свій організм при харчуванні і розуміти, коли наситився.

Тип Вата з аюрведою

У раціоні повинні переважати солоний, солодкий і кислий смаки. З круп найбільш придатними є пшениця, овес, рис, а молочні продукти можна буквально все. Якщо ви їсте м'ясо, підійде птах, баранина, а також різні морепродукти і яйця.

Що стосується масел, то серед рослинних для Вата підходять практично всі види, а серед жирів тваринного походження більше топлене і вершкове.

Також налягайте на буряк, морква, картопля (молодий), помідори, огірки, солодкий перець, зелена цибуля і часник. Серед фруктів можете вживати всі кислі і солодкі на смак, а також всі сухофрукти та горіхи.

Тип Вата з аюрведою

Спеції: особливо добре підходять кориця, кардамон, імбир, гвоздика, мускатний горіх.

Типом Вата потрібно обов'язково снідати, краще, щоб їжа була щільною і насиченою. Нехай це будуть теплі і помірно важкі страви. Наприклад, горіхи з сухофруктами на сніданок вважаються щільним і теплим блюдом, так як вони зігрівають шлунок.

Уникайте холодних страв, а також намагайтеся не їсти всухом'ятку. Наприклад, холодні салати з холодильника можуть вам нашкодити, а ось злегка тушенное овочеве рагу — в самий раз. Якщо ви відчули втому, то вам допоможе ароматний трав'яний чай.