Главная → Капха

Капха

Якщо ви поки ще не знаєте свій тип за аюрведою, то рекомендуємо пройти тест. Якщо ж ви вже знаєте свій тип і це Капха, то ця стаття стане вам у пригоді.

Вважається, що Капха найбільш важка з усіх дош. Вона відповідає за створення нових тканин в тілі і за його зволоження, Капха з'єднує всі системи воєдино.

До її основних функцій належать збільшення маси тіла (м'язової, жирової), здатність до зачаття, підтримка стабільності розуму і тіла.

 

Якщо Капха незбалансована, що це може викликати втрату апетиту, повільний обмін речовин. Така людина стане повільним, важким на підйом. Хоча цей тип в ідеалі відрізняється максимальною стабільністю і витривалістю.

Люди типу Капха повинні звернути увагу на свої слабкі місця: можуть виникати застуди, діабет, головні болі, ожиріння, останнє особливо актуально, так як скидати вагу людям типу Капха дуже важко.

Якщо необхідно послабити вплив Капхи, то не варто їсти продукти, які можна охарактеризувати як важкі: молочні, жирні, маслянисті. Також потрібно уникати холодних продуктів: морозиво, солодкий лід, холодні напої. Для Капхи найкраще підійде суха і легка їжа.

Також читайте про Тип Вата з аюрведою.