Главная → Наскільки ефективні монодієти

Наскільки ефективні монодієти

Для початку визначимося, що монодієта — це регулярне харчування протягом певного періоду тільки одним видом продуктів. Найчастіше сідають на гречані, кефірів і яблучні монодієти. Розглянемо їх шкоду і користь для схуднення і для організму в цілому.

Насправді одноманітне харчування чи монодієти не шкідливі, так як від харчування тільки одним і тим же продуктом з тими ж тваринами нічого не трапляється. Візьміть мавп, які воліють банани. Вони ж не вимерли від того, що їх раціон не був різноманітний і вони не харчувалися шашликами і салатами із крабових паличок.

Звичайно, чим складніший організм, тим різноманітніше раціон, але ми переплюнули в цьому питанні всі живі організми. Так різноманітно, як людина ще жодна жива істота не харчувалося.

Розглядаючи питання, наскільки ефективні монодієти, необхідно більше зосередитися на тому, щоб дотримуватися золотої середини і не перегинати палицю.

Наскільки ефективні монодієти

Наприклад, пару днів на яблуках вам не тільки не зашкодять, то і принесуть користь, не кажучи вже про лікувальне голодування. Але в той же самий час, якщо вам хочеться чогось іншого, то це інша потрібно їсти, тому що організму це необхідно.

Тіло говорить з розумом як уміє і воно посилає в наш мозок відповідні сигнали, ми сприймаємо їх як бажання і тягнемося до них. Це особливо добре видно на прикладі вагітних жінок, у яких організм при перебудові починає вимагати необхідних для розвитку плоду мікроелементів і вітамінів.

Головне, не переплутати несвідомі і інстинктивні бажання тіла з наркотичними звичками. Наприклад, у людини не може бути інстинктивного пориву до гамбургерів, але є фізична залежність, про що ми говорили в статті шкоду фастфуду.

Наскільки ефективні монодієти

Що стосується шкоди монодієти, то ця шкода якраз залежить від того, наскільки добре ви усвідомлюєте свої потреби. Гречана каша живильна і вона краще, ніж шматок смаженого м'яса, але гірше, ніж свіжі фрукти, в яких є все, що потрібно нашому тілу. Тому якщо сидіти тижнями на гречці, то можна позбавити свій організм якісь справді необхідних речовин.

В даному випадку схуднення буде мати місце, але воно має хворобливі наслідки, що в кінцевому підсумку може призвести до ще більшого вазі.

Тому якщо вам хочеться тільки яблук або погризти сиру моркву, то їжте із задоволенням і не турбуйтеся, що ви харчуєтеся неразнообразно. Але якщо ви день у день харчуєтеся виключно кашами або молочними продуктами, щоб схуднути, то результат може бути непередбачуваний.

Для тих, хто хоче готувати смачні салати, почитайте, як готують салат ніжність. Це хороший варіант як для обіду сім'єю, так і для свята.