Главная → Говорячи про пізніх ягодах

Говорячи про пізніх ягодах

Говорячи про пізніх ягодах

Говорячи про пізніх ягодах, не можна не згадати про красені барбарисе, обезсмертити своє ім'я навіки віків в карамельної промисловості. Отруйно-червона кисла цукерка "барбарисками" любима стількома поколіннями, що не згадати про неї в блозі, присвяченому їжі, просто гріх.

Але насправді на колючих гілках куща барбарису висять не цукерочки, а дуже красиві ягідки, які сушать, солять, маринують, зацукровують, варять з них сироп, желе і ще багато чого.

Висушені і стовчені ягоди барбарису використовують як приправу до м'ясних страв. У Середній Азії барбарис кладуть в плов. З яскраво-червоних ягід готують смачні вина і лікери.

Смак барбарису сам безмовно свідчить про високий вміст вітаміну С. Сік ягід барбарису володіє відмінними жарознижувальними, протимікробними, кровоспинними властивостями. Він виводить з організму токсини, очищає організм, уповільнює процеси старіння — словом, панацея від усіх бід. Жарт жартами, але вчені з'ясували, що міститься у всіх частинах рослини алкалоїд берберин, що володіє жовчогінною властивістю, ще й допомагає знімати алкогольну і тютюнову залежність. Словом, для сохраненіяздоровья нам знадобиться соковижималка і великий кущ барбарису!

Зацукрований барбарис

Варимо рідкий сироп з 1 склянки води і 2-х склянок цукру.

Красиву гілочку барбарису з ягодами, тримаючи за гілочку, опускаємо в сироп, обвалюють у цукровому піску і викладаємо на блюдо. Потім сушимо в духовці при дуже низькій температурі.

Висушений зацукрований барбарис скласти в банку, накрити паперовими кришками, зберігати в сухому місці.

І ще один цікавий рецепт:

Квас з барбарису

Барбарис залити в водою, щільно закрити і залишити на 25-30 днів. Після цього настій відокремити, розбавити в два рази водою, додати цукор з розрахунку 100 г на 1 літр настою і поставити в тепле місце для бродіння ще на добу.