Главная → У незапам'-ятні часи

У незапам'-ятні часи

У незапам'ятні часи я заготовлювала цю капусту виключно в двенадцатілітровой каструлі. З'їдає вона миттєво, і я прямувала на базар за наступною партією овочів. Я навіть не встигала її маринувати, хоча в маринованому вигляді вона набагато смачніша, хоч і менш корисна: тільки Просолов, і ам — її вже немає.

Набір продуктів простий, як мукання: капуста, буряк, морква, часник, лавровий лист, петрушка, сіль, перець горошком. Якщо хочете погостріше — додайте гострий перець, стручковий або мелений, неважливо.

Куди зручніше тримати соління на балконі або в коморі, але у мене їх немає. Спускати соління в підвал неохота, та хоч пластикова бочка не дуже-то вписується в інтер'єр кухні, на менші обсяги розраховувати не варто — попереджаю відразу.

Солити капусту в банках або балонах вкрай не рекомендую — рука в горлечко не лізе, запхнути ще запіхнет, але діставати буде вкрай незручно. Підійде будь-яка ємність з широким горлом.

Капусту не шаткуємо, а рубаємо на шматки. В ідеалі один невеликий качан ділиться на 4 частини. Морква і буряк миється, чиститься, ріжеться. Хочете покрасуватися (читай: повипендріваться) — ріжте ножем з фігурним лезом. Часник чистимо, ріжемо на великі шматки. Зелень моєму, розбираємо на гілочки.

У незапам'ятні часи

Отже, зелень і спеції укладаємо на дно ємності, часник, буряк і моркву укладаємо рядами між шматками капусти. Заливаємо розсолом. Зверніть увагу: в цьому рецепті немає цукру. До речі, саме завдяки цьому він може бути рекомендований навіть хворим на цукровий діабет (якщо немає інших протипоказань).

Заливаємо овочі охолодженою кип'яченою водою. Закриваємо кришкою. Капусту можна їсти вже через кілька днів; як профарбується — значить, готова. Завдяки буряках вона набуває прекрасного рожево-малиновий відтінок, а тому служить справжньою прикрасою святкового столу.

І ось тепер капусту можна замаринувати! Вона стане набагато пікантніше, але втратить (на жаль!) Свої корисні властивості. І дітям її вже давати не варто — тільки тим, хто постарше.

Акуратно зливаємо розсіл. Можна видалити зелень і лавровий лист. Тепер овочі заливаємо винним оцтом і залишаємо приблизно на тиждень. Колір капусти поміняється на буро-коричневий — значить, можна їсти.