Главная → Сьогодні —- 25 грудня

Сьогодні —- 25 грудня

Сьогодні — 25 грудня, і настрій у мене відповідне. Я намагаюся чесно налаштуватися на різдвяний лад: переглянула "Різдвяну історію" Земекіса (ту, що по Діккенсу), спекла різдвяне печиво, поставила маленьку ялинку. Але от не те, все одно — не те! Яке тут Різдво, якщо сонце шкварить, +17 і нарциси зацвіли? І ось тут я згадала про зимову творчу естафету від Леді-блогер, і затужила ще більше!

Приймаю естафетну паличку від моєї чарівної і енергійною колеги Анни і її блогу Економіка особистості, і хочу вставити свої "п'ять копійок" у загальне славослів'я зими як такої.

Ось запитають — з чим асоціюється у вас зима, що відповісте? Ожеледь, грип, обмороження, пробки, бурульки вагою в тонну, падаючі на голову? Звичайно ж ні! всі відразу заволали: "Різдво-Новий рік-ялинка-шампанське-мандарини-подарунки-свята!". Навіть у нас, за відсутності ожеледі і снігопадів, цих явних ознак наближається Нового року, зима — час святкове.

Свято — ось ключове слово, коли ми говоримо, думаємо й пишемо про зиму. Але все-таки справжні свят Грудень мають "європейський акцент" — там задоволення розтягують. Адвент починається в кінці листопада, і весь грудень має непередаваний передсвятковий смак.

Особисто для мене Прага — самий "різдвяний", самий казковий місто на світі.

Старі чорно-білі фотографії, затрепанний зошит з настільки ж старими віршами … Різдво приходить до Праги зі святковими салютами, концертами, піснями і дзвоном …

Душа летить слідом за тобою
Під дзвін дзвонів!
Виблискують крижаної листям
Дерева зимових снів.

Опівнічних вулиць чари,
У вуаль ліхтарі.
До тебе приходить Різдво,
Щоб казку подарувати.

Я опівночі хуртовинну піду,
Забувши далекий будинок,
Сьогодні - 25 грудня
Побачивши білу зірку
Над святковим столом.

Почую знову сніжинок дзвін
І тихий голос твій …
Ти освітив мій зимовий сон
Різдвяною зіркою!

У всіх костьолах і храмах коштують іграшкові вертепи, де ляльки рухаються, як живі: ангели співають і махають крилами, селяни носять воду, готують їжу, волхви поспішають зі своїми дарами, а Марія качає колиску з маленьким Ісусом — Ежішек.

У Різдво головне блюдо чеської кухні — це Капріо. Чи то пак короп — по-нашому. Це святе: все одно що "олів'є" для нас — на Новий рік. Сьогодні мер Праги Богуслав Свобода особисто розливав традиційний різдвяний рибний суп всім бажаючим на Староміської площі: причому суп був зварений по старочешскому рецептом — з риб'ячих голів з ікрою і овочами.

А далі на три дні Прага зануриться в дрімоту; галасливі базари і магазини закриються, тому що Різдво — це все-таки сімейне свято … Хоч і казковий!