Главная → Головні афродизіаки

Головні афродизіаки

Головні афродизіаки на букву У для нас вельми і вельми екзотичні: особисто на моєму столі зроду не було ні равликів, ні устриць. З устрицями я знайома виключно за літературним творам; зокрема, по знаменитій пісні Моржа з "Аліси":

— Нам потрібен хліб, — промовив Морж, —

І зелень на гарнір,
А також оцет і лимон,
Головні афродизіаки
І неодмінно сир.
І якщо ви не проти,
Почнемо наш скромний бенкет …

… — З лимоном, — Тесляр відповідав, —
Не так вони смачні …

Так, Морж підло обдурив бідних наївних устриць; він не розповів їм ні про королів, ні про капусту, а просто з'їв всіх до однієї, що свідчить про їх високих смакових якостях.

Незважаючи на те, що Тесляр розкритикував устриць з лимоном, більшість гурманів з ним не згодні і використовують наступний рецепт:

Устриці з лимоном

Стулки устричних раковин відкрити спеціальним ножем, починаючи з товстої частини.

На блюдо з дрібно наколотим льодом, накритим серветкою, покласти устриці в мушлях. Окремо подати лимон.

Перед вживанням устрицю треба промити під проточною водою з щіткою, і треба постаратися не вилити її сік при відкриванні. Так що краще вживати їх не вдома, а ресторані: там і помиють, і зіллють, і подадуть як треба. Устриць їдять живими, тому вони повинні бути бездоганно свіжими. "… Воно пищить і намагається вкусити за губу", — як висловлювався безсмертний Антон Палич. У пошуках устриць раджу відправитися в хороший італійський ресторан, що спеціалізується на стравах середземноморської кухні.

Устриці багаті цинком, залізом, нікотиновою кислотою і у великих кількостях містять вітамін В12. Легенду про те, скільки устриць щодня (з певними цілями) схомячівал Казанова — знають усі, повторюватися не буду. Вважається, що споживання шести устриць забезпечує надходження половини повсякденної потреби в йоді, кальції, фосфорі, залізі і міді.

Також устриці містять магічні жирні кислоти омега 3 і омега 6, які знижують рівень шкідливого холестерину в крові і запобігають раку.

Можна, звичайно, ризикнути здоров'ям і спробувати влаштувати романтичну вечерю з живих молюсків; але врахуйте — у вас обов'язково повинен бути спеціальний ніж для їх відкривання, а то залишитеся голодними і незадоволеними.