Главная → Задави мене комодом

Задави мене комодом


Задави мене комодом, якщо я розумію, що це за фрукт! Спробувавши в перший раз його зеленувату різновид, я довго плювалася від злості: такий приємний запах, спокуслива м'якоть, і така гіркота! Червоні грейпфрути з'явилися в наших магазинах багато пізніше. Вони вже були солодкими, але я до них все одно ставилася з побоюванням. Потім в моду ввійшла грейпфрутова дієта, і інтерес до цього дивного фрукту виріс в рази.

Виявилося, що не тільки я одна вважаю грейпфрут свого роду загадкою: в одних джерелах можна прочитати, що він — гібрид апельсина і мандарина, в інших — що він є плодом природної гібридизації апельсина і Citrus maxima, немилозвучно іменованого помело.

Цей самий Помело родом з південно-східної Азії, і в Китаї був відомий ще в 100 році до н. е.., де вважається символом процвітання і благополуччя. В Європу Помело потрапив (так і тягне написати попало!) В XIV столітті, куди його завезли цікаві до екзотики мореплавці. На честь одного з них, якогось англійського капітана шедок, помело іноді іменується шедок.

На відміну від своїх родичів, позашлюбний син сімейства цитрусових, грейпфрут, може бути дуже небезпечний. Він категорично не поєднується з деякими ліками: гіполіпідемічними препаратами, гормональними засобами, антидепресантами.

Задави мене комодом

Виявилося, що у всьому винне входить до його складу речовина зі складною назвою фуранокумаріни, уповільнюючий роботу печінки. У результаті його дії ліки спокійнісінько циркулюють по організму, і їх концентрація стрімко наростає, поки не досягне критичного рівня.

Вже відомо, що уїдлива американська Адміністрація з продуктів і ліків вимагає від виробників перевірки всіх нових препаратів на сумісність з підступним грейпфрутовим соком.

А тим часом господині пробують все нові рецепти: від грейпфрутового варення до цукатів з грейпфрутового соку … Як то кажуть,