Главная → Ми часто вживаємо

Ми часто вживаємо


Ми часто вживаємо продукти, не замислюючись про їх шкоду або користь. Одна справа — коли продукт і смачний, і корисний, а як бути, якщо те, що нам потрібно з'їсти, дуже несмачно?
Наприклад, я зовсім не можу пити дуже потрібний мені буряковий сік. Мене з самого дитинства намагалися їм напихати, а я його на дух не переносила. А ось не менш корисний абрикосовий сік ні в кого, я думаю, нарікань не викличе. До того ж один і той же продукт може бути і корисним, і шкідливим одночасно — наприклад, грейпфрут.

Сік грейпфрута рекомендується при атеросклерозі й гіпертонії, і входить в дієту при підвищеному холестерин, але його категорично не можна вживати при виразковій хворобі або гастриті з підвищеною кислотністю.

Ми часто вживаємо

Або ось, скажімо, при гіпертонії рекомендується суміш з персикового соку, соку ріпчастої цибулі і чорноплідної горобини … Як таке можна пити? Просто жах. Пам'ятаю — коли були проблеми з печінкою, то доводилося пити настій різних трав, який був неймовірно гірким, до сліз (моїх, природно).

При анемії рекомендується суміш з розтертого яєчного жовтка, вершкового масла і какао. Я під стіл ховалася в дитинстві, щоб не їсти цю гидоту-солодкість. На щастя, смак і користь таки часто поєднуються в стравах на нашому столі, і не все так похмуро. Але в мене таки пунктик: хочеться не просто так жувати, а з користю. Тому намагаюся збирати рецепти, які допоможуть шлунку і печінки — або, принаймні, не зашкодять.