Главная → Життя є життя, і

Життя є життя, і


Життя є життя, і
Життя є життя, і не всі з нас здорові настільки, наскільки нам цього хотілося б. Діабет — дуже поширене захворювання, а для його успішного лікування просто життєво необхідне дотримання певних правил і режиму харчування.

Діабет — сумна реальність наших днів, але й цією напастю можна і потрібно боротися на всіх рівнях, включаючи кулінарний. Особливе питання для діабетика — вживання вуглеводів. Необхідно рівномірно розподілити вуглеводи з урахуванням калорійності їжі, щоб не виникло різке добове коливання вмісту цукру в крові.

Вживання білків жорстко не регламентується, однак віддається перевага білкам рослинного походження (гречка, бобові, гриби). Жири тваринного походження обмежуються. Перевага віддається рослинним жирам — рослинна олія, насіння, горіхи.

В залежності від того, наскільки швидко вуглеводи надходять в кров, продукти умовно поділяються на три групи:

1. Продукти, що містять "моментальний цукор" — підйом цукру в крові відбувається протягом п'яти хвилин. Це виноград і продукти його переробки, цукор, карамель, лимонад, фанта, кола, квас, пиво.

2. Продукти, що містять "швидкий цукор" — підйом цукру в крові відбувається протягом десяти-п'ятнадцяти хвилин. Це практично всі фрукти.

3. Продукти, що містять "повільний цукор" — підйом цукру в крові відбувається протягом півгодини. Це молочні продукти, кукурудза, картопля, мука.

Стежте за своїм раціоном і будьте здорові!