Главная → Отже, сталося

Отже, сталося

Отже, сталося


Отже, відбулося! Настав новий рік. Приступаю до кулінарного звіту! Звичайно, у мене олучілось не те, що планувалося; ну вже це як завжди, як водиться. Напередодні я посилено бігала по магазинах, і питання про гарячому блюді вирішувала в "палаючому" порядку: ще 31-го грудня о 12:00 я не знала, що поставлю на стіл в 24:00.

Я вже не кажу про солодкий … Тут взагалі трапився суцільний імпровіз. Але гаряче стирчало в мене, просто як колода в оці: ніяк я не могла зважитися — чи то індичка, то чи рибка, чи то свинятко. Зупинилася таки на свинятко. Були в мене два вдалих варіанти — свинина з фісташками і свинина з прянощами; але я зупинилася на своєму старому рецепті буженини.

Намазала шматок свинини майонезом з перцем і сіллю, надрізала ножем, вклала в надрізи шматочки часнику, у форму для запікання поклала овочі та фрукти — яблучка кислі, морквину, помідоркі, цибуля. Так і запеклася, як миленька:

Свинина, запечена з овочами

Звичайно, оскільки у нас намічався рік Водяного Дракона, то довелося купити морепродукти: взяла я ікорочкі червоною і ракові шийки. У рибі не дуже розбираюся: рибою у нас чоловік "завідує". Ну і звичайно, спорудила семишарового оселедець під шубою — куди ж без неї!

Зрозуміло, спекла свій класичний новорічний м'ясний пиріг, зробила олів'є. Також на столі була неременная данину пісному раціону — як-ніяк, а у нас зараз передріздвяний піст. В якості пробачливе реверансу за обжерливість у нас незмінно готувалися вінегрет і паштет з квасолі.

Варіантів паштету два: в розім'яту або пропущену через м'ясорубку квасоля додаються або роздавлений часник, або обсмажену цибулю, а також рубані горіхи, сіль і перець. Прикрашається паштет зернами граната. Дуже ситно, смачно, корисно і на столі гарно виглядає.

На солодке після довгих роздумів я зробила печиво з пісочного тіста — фігурне та "горішки", начинені безе з горіхами. З Новим роком!