Главная → У нашій сім'-ї дуже

У нашій сім'-ї дуже


У нашій сім'ї дуже люблять житній хліб з солодкуватим присмаком і кмином чи родзинками. Але купити такий в магазинах чомусь вдається не завжди, тому я іноді печу схожий хлібець сама. Звичайно, часу потрібно немало, але і хліб виходить набагато краще магазинного.

1. Отже, беремо пшеничне і житнє борошно (трохи більше ніж по склянці), 1,5-2 ч.л. сухих дріжджів, кмин, 2,5 ст.л. цукру, трохи солі і оливкове масло.

2. Спочатку потрібно «розбудити» дріжджі. У теплій воді розчиняємо сіль і цукор, висипаємо туди дріжджі, перемішуємо все і відставляємо в сторону до тих пір, поки не утворюється досить висока шапка. Часу на це може знадобитися від 15 до 30 хвилин.

3. Тепер з отриманою дріжджовий води, борошна, кмину (залишаємо трішки ароматних насіння для прикраси) і пари столових ложок олії замішуємо тісто. Воно повинне вийти не дуже густим, липким.

4. Накривши полотенечко ємність з майбутнім хлібцем, забуваємо про наше тісто години на 3 — за цей час обсяг його стане рази в три з половиною більше. До речі, стежте, щоб не було протягів — це тісто, хоч і не обважнених здобою, але теж «не любить» перепадів температури.

5. Руками, змазаними оливковою олією, формуємо з тесту буханочку і садимо її на деко. Зверху присипаємо залишеним кмином, даємо «підрости» хлібця разу на 2. Піде на це трохи більше 40 хвилин.

6. За цей час нагріваємо духовку до 220 градусів. Вниз обов'язково ставимо мисочку з водою! Хліб випікаємо 15 хвилин, потім воду прибираємо, а температуру знижуємо до 200 градусів і випікаємо ще 15 хвилин.

7. Дістаємо рум'яний хлібець і на всяк випадок перевіряємо його готовність за допомогою зубочистки. Відразу ж скроплюємо звичайною водою і, накривши полотняною тканиною, залишаємо хліб «відпочивати».

8. Хлебушек виходить дуже ароматним, з щільним і в міру повітряним м'якушкою, а скориночка в нього тонка і хрустка.

Так що — і ви тепер знаєте, як спекти хліб самостійно без хлібопічки. Не те, щоб я проти хлібопічок або побутової техніки (і електроніці) взагалі; але, якщо ви купуєте будь-який товар, необхідно перш почитати відгуки, а вже потім витрачати грошики.

Всього вам доброго!