Главная → Царським "-я називаю це

Царським "-я називаю це


"Царським" я називаю це варення за його смак і деяку парадність. Метушні з ним не так багато, як здається, а от результат просто чудовий. Це справжнє "парадне" варення, яке подається на стіл у свята.

Варення добре саме собі, а сироп, який часто залишається від варення, можна використовувати для десертів, морсів та коктейлів. Багато рецепти коктейлів включають в себе солодкі сиропи; так що, заготовляючи взапас варення, ми одним пострілом вбиваємо двох зайців.

Вариться "царське" абрикосове варення з абрикосів, у яких злегка подовжені плоди зі світлою шкіркою. Для варення відбираємо тільки міцні, цілі, ні в якому разі не пом'яті абрикоси. Надрізаємо їх уздовж по улоговинці і витягуємо кісточку.

З кісточок абрикосів витягаємо їх ядерце. Це найвеселіша частина роботи. Зазвичай я користуюся молотком.

Тепер акуратно вкладаємо ядерця в прорізи на абрікосінах, укладаємо все АБРИКОСКО на бік і засипаємо цукром. Я беру кілограм цукру на кілограм абрикосів. Варити варення краще в широкому тазу з плоским дном, щоб плоди не пом'ялися.

Залишаємо абрикоси, засипані цукром, на 3:00. Потім додаємо воду (1 \ 3 склянки на кілограм, не більше!) І ставимо на дуже маленький вогонь, на розсікач (обов'язково).

Як тільки варення почне кипіти і з'явиться піна, вимикаємо вогонь, знімаємо піну і залишаємо варення до повного охолодження. Коли вона охолоне, знову ставимо на маленький вогонь, але вже без розсікача.

Варення не повинно кипіти більше хвилини. Знову прибираємо його в сторону. Абрикоси в проміжках між варінням повністю просочуються сиропом. Знову чекаємо до повного охолодження.

Царським "я називаю це

Ставимо варення на газ в третій раз. Варення буде готове, коли м'якоть плодів стане прозорою, шкірка — зморщеною, а сироп злегка загусне.

Акуратно, широкої ложкою, укладаємо абрікосіни в чисті банки з широким горлом, і зверху заливаємо сиропом. Сверзился можна налити чайну ложку горілки.